Ke mlýnu odedávna patří kolo, ale tentokráte to není to klasické mlýnské, ale cyklistické. V Praze na dohled od Vltavy stojí historická budova Trojského mlýna a v té nyní najdeme nový cykloobchod s názvem Kolovna


Kolovnu možná již znáte z dovolené v Jeseníkách. Tam totiž najdete pension se stejným názvem, ke který patří i zázemí v podobě bikecentra, multifunkčního hřiště atd. Kolovna se tak rozšiřuje do zajímavé pražské lokality a rozhodně nechce být obyčejným obchodem. Kolovna by chtěla být spíše takovým místem odpočinku, kde by jste se třeba zastavili na kávu a prohlédli si kola, které jinde v Praze nenajdete.

Exkluzivita je zajištěna bicykly německé značky Bergamont, které Kolovna zároveň dováží a tento prostor můžeme chápat i jako takový showroom.

V obchodě najdeme velký sortiment bicyklů, od hardtailů, přes silničky, cyklokros, gravel, závodní fully atd. U elektrokol se Bergamont zaměřuje výhradně na značku Bosch a v nabídce jsou fully, hardtaily i městské ebiky. Na místě nás zaujaly ebiky E-Revox, což jsou perfektně designově zvládnutá horská elektrokola 27.5 a 29 s plnou integrací baterie obou typů značky Bosch, i velká baterie se do rámu Bergamont pěkně schová. Revoxů má značka osm modifikací. Nejdražší je super vybaven, s vidlicí RockShox RS1 a mixem sady XTR/XT 1×11. ten však v prodejně nebyl zatím k vidění. Místo toho modely E-Revox 5.0, 6.0 Plus a Elite atd, zajímvá jsou i elektrokola městská.