Značka Rozzo se může pochlubit třicetiletou tradici exkluzivního výrobce bicyklů a rámů, většinou spíše pro závodníky a výkonnostní cyklisty. Významná změna nastala v roce v roce 2019, kdy došlo ke spojení se společností JMC Trading, která je mimo jiné distributorem známých značek BBB a Good Year a také léta zastupovala kultovní americké bicykly Felt. Rozzo tak získalo důležité zázemí, včetně nových montážních hal v Mohelnici a doufejme, že značku čeká slibná budoucnost.

Krom obsáhlé kolekce klasických bicyklů se nyní objevují i první elektrokola. Zatím je do sezóny 2023 připraveno pět modifikací tří modelů v cenách od 58 900 do 149 990 Kč, Rozzo si chce zachovat vysokou úroveň kvality svých bicyklů a tak u ní vyloženě laciné modely elektrokol nenajdete. Bude začínat spíše od střední třídy s motory Brose a Vinka.


Vlajkovou lodí je celoodpružený trail ebike komplet z karbonu se 150mm zdvihy s názvem Sherpa. Jde o na první pohled exkluzivní kousek, kde si výrobce dal záležet na každém jednotlivém komponentu. Pohon tvoří špičkový motor Brose S Mag s 90 Nm točivého momentu. K dispozici budou dvě verze, Sherpa NX se sadou Sram NX 1 Eagle a Sherpa SLX se zmíněnou sadou od Shimana. Obě jsou 12ti rychlostní. Odpružení je od značky RockShox, nechybí teleskopická sedlovka, pláště jsou Good Year šířky 29×2.4“.


Hardtail je zastoupen devětadvacítkovým modelem Volt, kde byl zvolen v poslední době dosti populární japonský elektromotor Vinka. Hliníkový rám má integrovanou baterii Samsung s kapacitou 20 Ah. Taktéž jsou připraveny dvě komponentové varianty. Levnější Volt 970 za 59 900 Kč bude se sadou Shiman Acera 1×9, dražší Volt 980 za 64 990 Kč na Aliviu 1×10. Za jistou exkluzivitu u této kategorie elektrokol lze považovat vzduchovou vidlici a prémiové pláště Good Year šířky 2.35, u obou verzí.


Nízkonástupové SUV bude mít také svého zástupce. S motorem Vinka, 20 Ah baterií Samsung, vzduchovou vidlicí, komponenty Acera 1×9 a plášti Good Year 29×2.25 bude jistě pěkným oživením trhu elektrokol střední třídy, s cenovkou 58 900 Kč.