Před pár dny byl v pražské prodejně  MojeKolo.cz představen unikátní model elektrokola značky Electra. Ta je specialistou především na stylová městská kola, které také nazýváme cruisery.

Tato kategorie bicyklů vždycky lákala hlavně individualisty a masově se na nich jezdí především ve Spojených státech. Značka Electra je pak i jistým synonymem cruiserů současnosti, protože jiná kola nevyrábí. Elektrokolo Electra Café Moto GO! by mělo být vyprodukováno v počtu šest set kusů, pro Evropu je vybráno pouhých dvě stě. Na český trh se právě dostaly tři kousky tohoto nevšedního stroje.

Electra model Café Moto GO! představuje unikátní pánské elektrokolo do města. Vyniká jak osobitým designem, tak i technickým provedením. Disponuje výkonným středovým motorem Bosch Performance s dojezdem až 130km. Ve spodní rámové trubce je skryta plně integrovaná baterie Bosch Power Tube 500. Bicykl vyniká i stylovými doplňky, jako např. koženým sedlem Brooks a integrovaným předním světlem v retro stylu. Zadní diodové osvětlení vysokého výkonu je integrováno do sedla. Ovšem technika je ryze moderní, motor je s převodovkou NuVinci spojen řemenem, elektropohon ovládáme minimalistickým displejem Bosch Purion na levé straně řídítek. Zajímavostí jsou i hydraulické kotoučovky značky Hayes, která patří v oboru k průkopníkům. Není náhodou, že městské elektrokolo Electra Café Moto Go! vyhrálo 1. místo v anketě Kolo roku 2019 v kategorii Krosová a městská elektrokola.

Foto: www.electra-bike.cz