Do sezóny 2022 vstupují oblíbené koloběžky písecké značky v nových svěžích barvách i designu

K mání je trojice koloběžek, kterou na první pohled rozlišuje velikost kol. Na největší koloběžce může jezdit klidně i celá rodina, naopak na té nejmenší se bude nejlépe cítit dítě na prvním stupni základní školy. Galaxy tak svými koloběžkami dokáže pokrýt všechny generace.

Největší koloběžkou Galaxy je Trifid s kombinací kol o rozměrech 20 a 16″ . Tento už dospěle vypadající typ disponuje 64cm širokými řídítky, které lze výškově nastavit v rozsahu 91-97 cm. Stupátko má dlouhé 33,3cm, rozvor je 151cm. Trifid uveze až 120 kg těžkého jezdce. Samotná koloběžka váží 10,1 kg. O bezpečné zastavení pečuje dvojice véčkových brzd s nově použitými flexibilními trubičkami, které zvyšují jejich účinnost. Řada Trifid se prodává ve čtyřech barevných kombinacích, kdy je vždy spodní část koloběžky černá a vršek barevný. Nejzajímavější se jeví odstín hnědé, který v plném slunci dostává až zlatavý nádech. Původně měla tato řada barvy pouze dvě. Velká koloběžka potěší jak dospělé, tak i zdatné juniory. Jízda je na ní pohodlná i na větší vzdálenost, dokáže si nejlépe poradit s překážkou a díky větším kolům u ní můžeme nejúčinněji využít setrvačnosti. Výška stupátka koloběžky od země je v horní pozici 9 a ve spodní 6 cm. Koloběžka Galaxy Trifid je stvořena i pro sportovní jízdu, jelikož má klasická cyklistická řídítka s pevným úchopem v záběru, která jsou i trochu níže umístěna. Třeba na kondiční jízdy je tento typ jak stvořený. Trifid má stanovenou cenovku na 4 990 Kč.

Další v řadě je koloběžka Galaxy s názvem Zenit. Má také stejně koncipovaná kola, tedy přední velké a zadní malé, ale tentokrát se jedná o kombinaci 16 a 12″, tedy velikost menší. Může být tak snáze ovládaná dětmi a má i vyše položená řídítka, která jsou zde již klasická koloběžková. Lze je nastavit výškově v rozsahu 92-104cm. Jejich šířka je 64cm. Stupátko je dlouhé 33,3 cm. Celková délka koloběžky je 134cm. Galaxy Zenit váží 9,5 kg a má nosnost 100 Kg. Pro jízdní komfort a bezpečí je nový model stejně jako všechny další z kolekce 2022 vybaven anatomickými madly a V brzdami s flexibilními trubičkami, které zvyšují jejich účinnost. Koloběžky Galaxy z této kolekce vynikají tuhostí ocelového rámu a to díky použití oversize velikosti trubek a přidáním příčné a podélné trubky. Zenit se rozrůstá o další barevné designy, aktuální jsou fialová, modrá, zelená, stříbrná, tyrkysová. Zenit koupíte za doporučenou maloobchodní cenu 3 990 Kč.

Poslední skupinou koloběžek Galaxy je ta nejprodávanější, jelikož je určena především dětem. Jako jediná má stejně velká kola a je to vlastně koloběžkářská klasika na 12ti palcových nafukovacích pneumatikách a nese jméno Calypso.

Tento bestseller je zatím k dispozici v pěti barvách a jelikož pro děti není barev nikdy dost, tak určitě v budoucnu ještě další přibudou. Koloběžka Calypso je co se týká rámu, brzd a všech komponentů vybavena stejně kvalitně jako její dva větší bratři. Jediné, co jí odlišuje je velikost. Jedná se o koloběžku dlouhou 121cm s řídítky ve výšce 75-86cm, takže kolobrnda může „růst“ s jezdcem. Stupátko má délku 29,7cm a celková hmotnost tohoto krasavce je jen 6,9 kg. Výška od země je v horní pozici 8,5cm, v dolní pak 5,5cm. Nosnost celku je 90 kg, takže unese krom dětí i dospělého s plným žaludkem. Koloběžka Calypso je velmi vděčným nářadím pro zábavu i sport, jelikož je lehká, dobře ovladatelná a bezpečná, není jí co vytknout. Současný design s černou spodní částí rámu a vrškem s barvami nahradil ten předchozí, který se trochu lišil, mimochodem první generace těchto koloběžek byl jednobarevná, to jen tak pro zajímavost. Calypso se prodává za 3 190 Kč